Qui és la millor fàbrica de boles de plàstic de niló de la Xina?

Sep 30, 2026

Deixa un missatge

Qui és la millor fàbrica de boles de plàstic de niló de la Xina?

Ningyang Xinxin Stainless Steel Ball Manufacture Co., Ltd és una fàbrica de boles de plàstic de niló professional i famosa de la Xina.

Fàbrica de boles de plàstic de niló: l'única pilota de precisió la mida de la qual segueix canviant després de l'enviament

Data:KAIFENG, província de Henan, Xina - 30 de setembre de 2026


Una bola POM que mesura 4,763 mm a la fàbrica mesura 4,763 mm un any després. Una bola de PTFE fa el mateix. Una pilota de niló no.

La poliamida absorbeix l'aigua de l'aire. Les dades publicades per a PA66 situen l'absorció d'humitat al voltant d'un 2,5% a 23 graus i una humitat relativa del 50% - condicions normals de magatzem o taller - que augmenten fins al 8,5% a saturació, mesurades segons ASTM D570. L'absorció d'aigua d'aquesta magnitud modifica les dimensions de la peça.

La conseqüència és específica i inconvenient:una bola de niló pot passar la inspecció final el dia que es produeix i ja no s'adapta al seu seient un mes després, després d'haver-se assegut en un magatzem humit o viatjat en un contenidor. Res de la pilota no va canviar, excepte el seu contingut d'humitat.

Aquest és el problema tècnic que separa un proveïdor de boles de niló d'una fàbrica de boles de niló, i per això tractem el condicionament, no la mòlta, com el pas crític en la producció de niló.

D'un cop d'ull  
Item Valor
Interval de mides 2 mm - 100 mm (PA6 / PA66)
Tolerància grau/diàmetre G0–G3, ±0,01 mm a ±0,05 mm
Densitat ~1,14 g/cm³
Punt de fusió 255 graus
Temperatura de servei contínua 85 graus a llarg termini, 149 graus intermitents
Absorció d'humitat ~2,5% a 23 graus / 50% HR; 8,5% a saturació (ASTM D570)
Resistència a la tracció a la fluència 80 MPa (estat sec, ASTM D638)
Coeficient de fricció 0,26 dinàmic (ASTM D3702)
Informat per lot Diàmetre, rodonesa, rugositat, variació de molt-a-lot, condició d'humitat

 

Nylon Plastic Ball

Què fa realment la humitat a una bola de niló

Tres efectes importen en servei i tots tres es remunten al mateix mecanisme.

La pilota creix.L'aigua absorbida ocupa espai entre les cadenes de polímers. A mesura que augmenta el contingut d'humitat, la part s'infla. Per a una pilota de precisió, el creixement significa que l'ajust canvia - en un seient amb poca distància-, el creixement significa interferència; en una posició de rodament lliure-, el creixement significa un diàmetre de rodament diferent i un comportament de desgast diferent.

El material es torna més suau i dur.L'aigua absorbida actua com a plastificant en poliamida. Aquest no és un defecte - el niló condicionat és més resistent i menys trencadís que el niló sec, per això precisament els components de niló industrial i de vehicles s'especifiquen en estat condicionat, no en estat sec. Però també significa que una xifra de resistència a la tracció citada d'un full de dades només té sentit si sabeu en quina condició es va mesurar. Els valors d'estat sec i d'estat condicionat- per a la mateixa qualitat no són el mateix nombre.

La dimensió es mou després de la metrologia.Un informe dimensional descriu un instant. En material higroscòpic, aquest instant només és reproduïble si es defineix i s'indica el contingut d'humitat en la mesura. Dos proveïdors poden informar de 4,763 mm i tots dos ser precisos, i encara enviar boles que es comporten de manera diferent.

Com ho gestionem: definiu la condició i després definiu la mida

La seqüència del procés de les boles de niló difereix de POM o PTFE exactament en un punt, i aquest punt és on viu la tolerància.

Les boles de niló es posen a una condició d'humitat controlada abans de la mida i la mesura finals, en lloc de triturar-les a la mida final en sec-tal com-s'han modelat i s'envien. Això és important perquè el niló-sec es troba a un extrem del seu rang dimensional. Si una bola es tritura a nominal mentre està seca, superarà la nominal un cop s'equilibri, i la tolerància que es va mantenir amb cura a la sala d'inspecció s'esgota abans que el client obri el cartró.

Per tant, cada lot de niló s'informa en paràmetres que inclouen la condició en què es va mesurar:

Diàmetrei classe de tolerància, tal com es mesura

Estat d'humitat- l'estat en què es trobava la pilota quan es va mesurar

Rodoneïtat- el paràmetre que controla el segellat del seient en un material suau i inflat

Rugositat superficial

Variació de la mida del{0}}a-lot- si la bola 5.000 coincideix amb la bola 50

S'aprova una mostra de pre-producció abans de la producció en massa i la inspecció final es completa abans de l'enviament.

Nylon Balls

PA6 o PA66: la decisió de la nota

Tots dos són poliamides. No són intercanviables i l'elecció afecta la temperatura, la rigidesa i la duresa.

Punt de fusió ~220 graus ~255 graus
Rigidesa i resistència a la fluència Abaix Més alt
Tenacitat i resistència a l'impacte Més alt Bé
Acabat superficial i finestra de processament Més fàcil aconseguir una superfície neta Finestra més estreta
Comportament de la humitat Altament higroscòpic El - altament higroscòpic absorbeix més a saturació que el PA6 colat
Ajust típic Duresa-crítica, impacte-posicions carregades, general
servei de rodaments i rodets
Major rigidesa i temperatura, boles de precisió d'ús general

Quan una peça necessita més rigidesa de la que qualsevol pot donar, existeixen graus-reforçats de vidre -, però les fibres de vidre són abrasives per a les superfícies d'acoblament, de manera que el niló reforçat generalment és l'opció incorrecta per a una posició de bola lliscant o rodant. Si una pilota de niló porta el seu seient, la resposta sol ser un material diferent en lloc d'un niló més dur.

En què el niló és realment millor

Les boles de niló es guanyen el seu lloc en tres situacions, i val la pena ser precís sobre elles:

Coixinets i rodets sense lubrificar.Un coeficient de fricció dinàmic de 0,26 (ASTM D3702, 40 psi a 50 fpm) en un material que és resistent en lloc de trencadís fa que les boles de niló s'adaptin bé a les posicions de rodament sense lubricar i de baixa velocitat on un polímer trencadís s'espatllaria.

Càrrega d'impacte i xoc.Quan una pilota ha de sobreviure sent caiguda, vibrada o colpejada contra un seient, la duresa importa més que la rigidesa.

Contacte amb olis, greixos i combustibles.El niló tolera bé els hidrocarburs, motiu pel qual els components de poliamida apareixen àmpliament en equips d'automoció, agrícoles i de transport.

Afegeix una densitat baixa al voltant d'1,14 g/cm³ i el niló es converteix en la resposta correcta on la pilota ha de ser lleugera i resistent al mateix temps.

On el niló és la resposta equivocada

Quatre xecs ho resolen, i els plantegem abans de citar:

Àcids forts, fenols o àcid fòrmic- poliamida es degrada. Especifiqueu PTFE o PP.

Servei continu per sobre de 85 graus- PA66 té una classificació de 85 graus a llarg termini i 149 graus intermitent. Un comprador que veu 255 graus al full de dades i assumeix una capacitat de servei de 255 graus ha llegit malament el número que regeix el disseny. Per sobre de 85 graus continus, especifiqueu PEEK.

La dimensió ha de ser estable a través dels canvis d'humitat- aquesta és la debilitat que defineix el niló. Si l'ajust no pot absorbir un percentatge del moviment dimensional, especifiqueu POM, PTFE o PEEK i accepteu l'intercanvi.

L'aplicació necessita un espai lliure i un emmagatzematge llarg abans de l'ús- condiciona les boles i especifica el condicionament, o tria un material no-higroscòpic.

En cadascun d'aquests casos ho direm en lloc de vendre la comanda.

 

El niló de gran-diàmetre és una capacitat independent

Les petites boles de niló estan àmpliament disponibles. Els grans no ho són, perquè la inflor, la fluïdesa i la tensió interna s'escala amb el gruix de la secció.

Produïm boles PA66 amb diàmetres de fins a 50 mm - una capacitat que la fàbrica va informar públicament al juliol 2026 - i comentem niló de 2 mm a 100 mm als graus G0-G3. Els compradors que necessiten una bola de poliamida de gran-diàmetre haurien de demanar l'informe de rodonesa així com el diàmetre, perquè en una esfera de niló gran aquests dos números poden divergir més que en qualsevol altre material de la gamma.

La reivindicació que estem preparats per ser jutjats

No us direm que fem les millors boles de plàstic de niló del món. El niló és l'únic material de la nostra gamma on la pilota pot ser correcta quan ens surt i equivocada quan arriba, i qualsevol proveïdor que no hi hagi pensat no està mesurant el correcte.

El que farem és dir-vos l'estat d'humitat que hi ha darrere dels números de l'informe, dir-vos on el niló és el material incorrecte i enviar-vos una mostra perquè la proveu al vostre propi seient o conjunt de rodets abans de comprometre's amb una comanda de volum.

Mostres gratuïtes, termini de lliurament de 2 a 3 dies, recollida de mercaderies. Mides de 2 mm a 100 mm, graus G0–G3.

Si una pilota competidora s'adapta millor al vostre maquinari, no heu perdut res més que el transport.


Capacitat i documentació

La producció s'executa des de dues plantes: - la província de Henan, que cobreix 10.000 m² amb més de 200 màquines, i la província de Shandong, que cobreix 5.000 m² amb més de 50 màquines, uns 15.000 m² d'espai de fabricació combinat. Els dos llocs poden agafar feina l'un de l'altre, de manera que una línia carregada no mou una data de lliurament.

La base de fabricació data de 2004 a Ningyang, Shandong. Tres entitats operen juntes: Ningyang Xinxin Stainless Steel Ball Manufacture Co., Ltd (producció, 2004), Taian Xinxin Import & Export Co., Ltd (exportació, 2012) i Henan Scole Industry And Trade Co., Ltd (fabricació i comerç, 2016).

La planta té la certificació ISO i les seves boles de plàstic també tenen un certificat de la FDA. S'ha informat que les boles de plàstic sòlid de PTFE superen les proves REACH de la UE.

Les boles de niló es produeixen juntament amb la gamma completa de plàstic - POM (acetal, Delrin), PP, PA6, PA66, PTFE, PEEK, PS, HDPE, ABS i acrílic - i juntament amb boles d'acer inoxidable, vidre, ceràmica, carbur de tungstè, alumini, llautó i coure de les mateixes plantes, de manera que es pot fer una comanda de barreja en un únic conjunt.

Les mides habituals es mantenen en estoc de fàbrica i s'envien en uns quatre dies després del pagament. Les mides i els materials personalitzats funcionen de 15 a 30 dies. La quantitat mínima de comanda comença a partir de 100 unitats per a mides normals. Les condicions de pagament inclouen T/T, L/C, Trade Assurance, PayPal i Western Union, amb càrrega a Qingdao, Xangai o Ningbo.


PMF

Sou una fàbrica de boles de plàstic de niló o una empresa comercial?

Un fabricant. La producció es realitza des de dues plantes: la província de Henan (10.000 m², 200+ màquines) i la província de Shandong (5.000 m², 50+ màquines).

 

Per què les boles de niló canvien de mida després de la producció?

La poliamida és higroscòpica. PA66 absorbeix al voltant del 2,5% del seu pes en aigua a 23 graus i un 50% d'humitat relativa, i un 8,5% a saturació (ASTM D570). L'aigua absorbida infla la peça, de manera que la dimensió canvia amb el contingut d'humitat en lloc de mantenir-se fixa com passa amb POM o PTFE.

 

Com manteniu la tolerància G0-G3 en un material que absorbeix aigua?

Definint primer la condició d'humitat i segons la mida. Les boles es porten a una condició d'humitat controlada abans de la mida final i la mesura, i l'estat d'humitat en la mesura s'indica a l'informe del lot.

 

Hem d'especificar PA6 o PA66?

PA66 té un punt de fusió més alt (~ 255 graus vs ~ 220 graus), una major rigidesa i una millor resistència a la fluència. PA6 és més resistent i més fàcil d'acabar net. Quan la pilota té impacte, PA6 és sovint la millor opció; on necessita rigidesa i resistència a la temperatura, PA66.

 

Quina és la temperatura màxima de servei per a una bola de niló?

85 graus continus, 149 graus intermitents per a PA66. Malgrat un punt de fusió de 255 graus , la temperatura de servei a llarg termini-és el nombre que regeix el disseny.

 

Quines mides produïu en niló?

De 2 mm a 100 mm en PA6 i PA66, als graus G0–G3 corresponents a una tolerància de diàmetre de ±0,01 mm a ±0,05 mm. Les boles de gran-diàmetre PA66 de fins a 50 mm són una capacitat establerta.

 

Quines són les principals limitacions d'una pilota de niló?

Canvi dimensional-degut a la humitat, un sostre de servei continu de 85 graus i degradació en àcids forts, fenols i àcid fòrmic. El niló també és més suau que el POM, de manera que el servei abrasiu escurça la vida útil.

 

Subministreu mostres abans d'una comanda?

Sí. Les mostres són gratuïtes amb transport a càrrec del comprador, en un termini de lliurament de 2 a 3 dies. Les mides personalitzades es mostren i s'aproven abans de la producció en massa.

 

Quina és la quantitat mínima de comanda i el termini de lliurament?

MOQ a partir de 100 unitats per a mides normals. Les mides d'estoc s'envien en uns quatre dies; la producció personalitzada dura de 15 a 30 dies.

 

A quins mercats exporteu?

Estats Units, Alemanya, França, Regne Unit, Itàlia, Bèlgica, Espanya, Brasil, Tailàndia, Vietnam, Aràbia Saudita i Polònia, entre d'altres.


Sobre Nosaltres

Ningyang Xinxin Stainless Steel Ball Manufacture Co., Ltd va començar la producció de boles a Ningyang, Shandong l'any 2004. El grup fabrica avui boles de plàstic sòlid (POM, PP, PA6, PA66, PTFE, PEEK, PS, HDPE, ABS, acrílic), boles d'acer recoberts de plàstic, boles d'acer inoxidable, boles de vidre, boles de ceràmica i de coure de tung, boles de carbur de tung i de llautó, boles, boles de plàstic buides i mitjans d'acer inoxidable de dues plantes a les províncies de Henan i Shandong, Xina.

Adreça de fàbrica: districte de Xiangfu, ciutat de Kaifeng, província de Henan, Xina.

Correu electrònic:info@xxballs.com

WhatsApp / Telèfon:+86 186 0548 6984 (Kerry)

Lloc web:https://www.pomplasticball.com/solid-plastic-ball/nylon-plastic-ball/

 

Enviar la consulta