Quina fàbrica de boles de plàstic amb pompons és bona?

Sep 30, 2026

Deixa un missatge

Quina fàbrica de boles de plàstic amb pompons és bona?

Saps quina fàbrica de boles de plàstic amb pompons és bona?Som nosaltres =Ningyang Xinxin Stainless Steel Ball Manufacture Co., Ltd

Aleshores, per què som nosaltres? deixeu-nos presentar-vos com a continuació

Fabricant de boles de plàstic POM: què decideix realment si funciona una bola d'acetal

Dos compradors poden demanar la mateixa frase - "bola POM de 10 mm" - i rebre peces que es comporten de manera completament diferent a la mateixa bomba. La diferència no és la família de polímers. Són quatre decisions que es prenen abans de modelar la primera bola: quin POM, quin grau compost, quina classe de tolerància i quina mesura està escrita a l'informe.

 

Fabriquem boles de plàstic sòlid en POM (acetal, Delrin) juntament amb PP, PA6, PA66, PTFE, PEEK, PS, HDPE, ABS i acrílic, de dues plantes a les províncies de Henan i Shandong. Això és el que ens subjectem a POM.

D'un cop d'ull  
Item El que aguantem
Interval de mida POM 0,8 mm – 100 mm
Tolerància grau/diàmetre G0–G3, ±0,01 mm a ±0,05 mm
Funció típica de la bomba FG500P 3/16" (4,763 mm) a ±0,02 mm
Densitat POM-C ~1,41 g/cm³ (ISO 1183)
Absorció d'aigua 0,05% (24 h) / 0,1% (96 h) a 23 graus
Informat per lot Diàmetre, rodonesa, ondulació, rugositat, variació molt-a-, duresa
Certificacions ISO; FDA per a boles de plàstic

Primera decisió: POM-C o POM-H

"POM" cobreix dos polímers diferents i l'elecció canvia el comportament de la pilota en servei.

 

Propietat POM-C (copolímer) POM-H (homopolímer, p. ex. Delrin)
Densitat ~1,41 g/cm³ ~1,42 g/cm³
Temperatura de fusió ~166 graus ~175 graus
Resistència a la tracció ~60–67 MPa ~72–76 MPa
Rigidesa i resistència a la fluència Bé Més alt
Absorció d'aigua (24 h) ~0.05% ~0.25–0.39%
Resistència a l'aigua calenta, vapor i àlcali feble Millor Abaix
Porositat de la línia central-en seccions gruixudes Menor risc Risc més alt
El millor ajust típic Cossos de bomba i vàlvules, servei humit o alcalí, boles de precisió general Més càrrega, major rigidesa, posició de coixinets i coixinets de servei sec-

L'homopolímer POM és més cristal·lí, que adquireix força, rigidesa i resistència a la fluència. El copolímer POM comercialitza una mica d'això per una finestra de processament més àmplia, una millor estabilitat hidrolítica i un menor risc de porositat interna al centre d'una bola més gruixuda.

 

Per a una bola de control-bomba o disparador-de polvorització de loció, aquest comerç gairebé sempre arriba a POM-C.Un dispensador ple es pot asseure en un prestatge durant mesos. L'absorció d'aigua del POM-C del 0,05% durant 24 hores a 23 graus significa que la pilota no s'infla prou per unir-se al seu seient i l'estabilitat hidrolítica del copolímer sobreviu a un producte que pot ser a base d'aigua-o lleugerament alcalí. L'avantatge de l'homopolímer en resistència a la tracció no s'utilitza en aquest seient.

 

Les xifres anteriors són dades típiques publicades per a aquestes dues famílies de polímers - POM-C valors del full de dades d'Ensinger TECAFORM AH (mètodes de prova DIN EN ISO), valors d'homopolímers dels fulls de dades de DuPont Delrin i dades de comparació d'acetals publicades. Els estàndards d'assaig i la geometria de la mostra difereixen entre les fonts, així que sempre confirmeu-los amb la fitxa de dades del grau específic que s'està modelant. La selecció de grau, no la selecció familiar, és el nombre que s'envia.

 
 
La nostra fàbrica Pom Plastic Ball
Pom Plastic Ball
01.

Segona decisió: el grau compost, no només el polímer

Dins d'una família, els graus difereixen en la viscositat i el paquet d'additius, i les diferències apareixen a la botiga.

Una bola de 3/16" per al servei de bomba de loció-es modela habitualment a partir d'un grau d'acetal especificat - FG500P a la nostra producció per a aquest servei - subjecte a ± 0,02 mm i amb un pes aproximat de 0,079 g per peça a aquesta mida nominal. Substituir un acetal de grau genèric per un acetal de grau més comú és una de les dimensions d'un lot especificat. inspecció i encara falla al camp, perquè la viscositat regeix com s'omple el motlle i on acaba la tensió interna del material.

Demaneu la qualificació per nom a la cita."POM" en una cotització no és una especificació.

02.

Tercera decisió: la classe de tolerància que realment necessita el conjunt

No totes les posicions necessiten G0, i pagar per G0 on G2 és suficient és diners malgastats. Tres posicions representen la major part del nostre volum de POM:

Boles de control de la bomba i el polvoritzador- 3/16" (4,763 mm), ±0,02 mm, normalment G1. L'acabat superficial té tant de pes com el diàmetre aquí: una bola dins de la seva tolerància de diàmetre amb una superfície rugosa filtra contínuament més enllà del seient.

Elements lliscants de calaix telescòpics- 3.90, 3,91, 3,92, 3,94, 3,96, 4,70, 4,74, 4,75 i 4,762 mm, subministrats solts de G0 a G2. Els passos de 0,02 mm són deliberats: els fabricants de diapositives estableixen l'espai lliure del carril directament a partir del diàmetre nominal, de manera que un proveïdor que pot aguantar un pas estret permet que el dissenyador de diapositives ajuste el buit en lloc d'absorbir-lo amb la tolerància pròpia del carril.

Boles de segellat de vàlvules- 3 mm a 25 mm de G0 a G2, on regeixen la rodonesa i la rugositat de la superfície perquè la banda de segellat es forma on la bola es troba amb el con del seient.

Els graus van de G0 a G3 en el nostre rang de POM, corresponents a una tolerància de diàmetre de ±0,01 mm a ±0,05 mm. Es produeixen diàmetres personalitzats de 0,8 mm a 100 mm segons dibuix

soild plastic ball

Decisió quarta: què es mesura i què s'anota

Només el diàmetre és una garantia feble. Una bola pot situar-se dins de la seva tolerància de diàmetre i encara estar fora de rodona, que apareix aigües avall com un bloqueig en un tobogan o una fuita en un seient. Cada lot de POM que enviem es pren un mostreig amb un pla de control i s'informa en sis paràmetres:

Diàmetre- contra classe nominal i de tolerància

Rodoneïtat- desviació d'una esfera real, el paràmetre que prediu el segellat del seient

Ondulació- llobar aquesta mesura de diàmetre per si sola no es captura

Rugositat superficial- el paràmetre que governa la taxa de fuites després d'una bola de control

Variació de la mida del{0}}a-lot- si la bola número 5.000 coincideix amb la bola número 50

Duresa- confirmació que el material modelat coincideix amb el grau especificat

Amb la mercaderia s'envia un certificat de prova que indica aquests sis valors. S'aprova una mostra de pre-producció abans que comenci la producció en massa i es completa la inspecció final abans de l'enviament.

On el processament decideix el resultat

Molding apropa la pilota. La mòlta ho fa rodó.

Les boles de POM es modelen o es mecanitzen a una mida propera a -net, i després es prenen mitjançant un poliment i un poliment de precisió secundari. Els motius són específics del material: el POM té un alt coeficient d'expansió tèrmica per a un polímer rígid i una estructura cristal·lina que no para de canviar després de l'obertura del motlle, de manera que una bola modelada que mesura correctament el dia de producció no necessàriament mesurarà correctament un cop s'hagi estabilitzat. La mòlta després de l'estabilització elimina aquesta variable.

Les seccions gruixudes són la segona raó. L'homopolímer POM en particular és propens a la porositat de la línia central-a mesura que augmenta el gruix de la secció, i un buit de contracció al centre de la bola és invisible en un informe dimensional mentre soscava el comportament de compressió de la bola. La mòlta a mida després de l'assentament del material, amb un pas d'inspecció que busca defectes interns, és com es gestiona aquest risc.

El post-processament es realitza al cos sòlid. El trepat, el roscat, el ranurat, el xamfranat i el fresat pla s'accepten a les boles de POM i, a diferència d'una esfera buida, l'àrea mecanitzada manté el seu suport central.

 

On POM és la resposta incorrecta

Declinem les comandes de POM amb regularitat, perquè una bola que falla a la vàlvula d'un client costa a ambdues parts més del que val la comanda. Quatre xecs ho resolen:

Àcids forts, clor o àlcali fort- POM es degrada. Especifiqueu PP o PTFE.

Servei continu per sobre dels 100 graus- El POM té una classificació de 100 graus a llarg termini i 140 graus a curt termini, amb una temperatura de fusió de 166 graus per al copolímer. El PTFE cobreix −180 graus a +250 graus.

La pilota ha de flotar- aritmètica, no opinió. PP a ~0,905 g/cm³ i HDPE a 0,94–0,97 g/cm³ suren a l'aigua; El POM a ~1,41 g/cm³ no ho fa.

La càrrega per bola supera la resistència a la compressió del polímer- La resistència a la compressió del POM és de 68 MPa a un 5% de tensió (valors del full de dades POM-C: 20 MPa a l'1%, 35 MPa al 2%, 68 MPa al 5%). Més enllà d'això, la resposta és una bola d'acer, no un plàstic més rígid.

Si l'aplicació necessita un material diferent, ho diem i citem l'alternativa de les mateixes plantes.

La reivindicació que estem preparats per ser jutjats

No us direm que fem les millors boles de plàstic POM del món. Et direm exactament què has de mesurar i després et permetrem mesurar-ho.

Doneu-nos l'aplicació, el medi, la temperatura i la tolerància. Us direm si POM-C o POM-H és correcte, anomenarem el grau compost, citarem la classe de tolerància i us enviarem una mostra perquè la proveu al vostre propi cos de vàlvula abans de fer una comanda. Si una pilota competidora mesura millor al vostre maquinari, no heu perdut res més que el transport.

Aquesta és l'única versió de "millor" que sobreviu al contacte amb una línia de producció.

Mostres gratuïtes, 2-3 dies, recollida de mercaderies. Les mostres abans de l'eina, cada vegada.

 

Capacitat i documentació

La producció s'executa des de dues plantes: - la província de Henan, que cobreix 10.000 m² amb més de 200 màquines, i la província de Shandong, que cobreix 5.000 m² amb més de 50 màquines, uns 15.000 m² d'espai de fabricació combinat. Els dos llocs poden agafar feina l'un de l'altre, de manera que una línia carregada no mou una data de lliurament.

La base de fabricació data de 2004 a Ningyang, Shandong. Tres entitats operen juntes: Ningyang Xinxin Stainless Steel Ball Manufacture Co., Ltd (producció, 2004), Taian Xinxin Import & Export Co., Ltd (exportació, 2012) i Henan Scole Industry And Trade Co., Ltd (fabricació i comerç, 2016).

Les mides POM habituals es mantenen en estoc de fàbrica i s'envien en uns quatre dies després del pagament. Les mides i els materials personalitzats funcionen de 15 a 30 dies. La quantitat mínima de comanda comença a partir de 100 unitats per a mides normals. La planta té la certificació ISO i les seves boles de plàstic també tenen un certificat de la FDA; S'ha informat que les boles de PTFE superen les proves REACH de la UE.

Les condicions de pagament inclouen T/T, L/C, Trade Assurance, PayPal i Western Union. Els ports de càrrega inclouen Qingdao, Xangai i Ningbo.


Preguntes freqüents

Sou un fabricant de boles de plàstic POM o una empresa comercial?

Un fabricant. La producció es realitza des de dues plantes: la província de Henan (10.000 m², 200+ màquines) i la província de Shandong (5.000 m², 50+ màquines).

 

Quina diferència hi ha entre POM-C i POM-H?

El POM-C és un copolímer: densitat i resistència a la tracció lleugerament inferiors, millor resistència a l'aigua calenta i àlcali feble i menor risc de porositat de la línia central-en seccions més gruixudes. El POM-H és un homopolímer: major densitat, rigidesa, resistència a la tracció i resistència a la fluència, amb un millor rendiment sota càrrega sostinguda en servei sec. Per a les boles de retenció de la bomba i la vàlvula, normalment especifiquem POM-C.

 

Quin grau de POM fas servir per a boles de bomba de loció?

FG500P, subjecte a ±0,02 mm a 3/16" (4,763 mm) nominal, amb un pes aproximat de 0,079 g per peça. El grau es confirma a la cotització.

 

Amb quina tolerància es pot subjectar una bola de plàstic POM?

G0–G3, corresponent a ±0,01 mm a ±0,05 mm segons el diàmetre. Les toleràncies personalitzades més ajustades es poden citar en un dibuix.

 

Quines mides produïu en POM?

De 0,8 mm a 100 mm, inclosos els diàmetres personalitzats. Existeix un estoc idèntic en altres materials de fins a 200 mm en PTFE.

 

Què s'informa amb cada lot?

Un certificat de prova que indica el diàmetre nominal, la tolerància del diàmetre, la rodonesa, l'ondulació, la rugositat, la variació i la duresa de la mida de lot-a-.

 

Subministreu mostres abans d'una comanda?

Sí. Les mostres són gratuïtes amb transport a càrrec del comprador, en un termini de lliurament de 2 a 3 dies. Les mides personalitzades es mostren i s'aproven abans de la producció en massa.

 

Mecanitzeu boles POM?

Sí - perforació, roscat, ranurat, xamfranat i fresat pla, tot realitzat al cos massís.

 

Quina és la quantitat mínima de comanda i el termini de lliurament?

MOQ a partir de 100 unitats per a mides normals. Les mides d'estoc s'envien en uns quatre dies; la producció personalitzada dura de 15 a 30 dies.

 

A quins mercats exporteu?

Estats Units, Alemanya, França, Regne Unit, Itàlia, Bèlgica, Espanya, Brasil, Tailàndia, Vietnam, Aràbia Saudita i Polònia, entre d'altres.


Sobre els EUA

Ningyang Xinxin Stainless Steel Ball Manufacture Co., Ltd va començar la producció de boles a Ningyang, Shandong l'any 2004. El grup fabrica avui boles de plàstic sòlid (POM, PP, PA6, PA66, PTFE, PEEK, PS, HDPE, ABS, acrílic), boles d'acer recoberts de plàstic, boles d'acer inoxidable, boles de vidre, boles de ceràmica i de coure de tung, boles de carbur de tung i de llautó, boles, boles de plàstic buides i mitjans d'acer inoxidable de dues plantes a les províncies de Henan i Shandong, Xina.

Adreça de fàbrica: districte de Xiangfu, ciutat de Kaifeng, província de Henan, Xina.

Correu electrònic:info@xxballs.com

WhatsApp / Telèfon:+86 186 0548 6984 (Kerry)

Lloc web:https://www.pomplasticball.com/solid-plastic-ball/pom-plastic-ball/

 

Enviar la consulta